تبلیغات
مهندسی پلیمر(polymer engineering) - تازه هایی از دنیای پلیمر
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392

تازه هایی از دنیای پلیمر

   نوشته شده توسط: محمد s    نوع مطلب :اخبار ،

تازه هایی از دنیای پلیمر


معرفی راه حل های جامع برای رنگ آمیزی پلاستیك ها توسط شركت BASF درFakuma 2008


از دلایل حضور شرکت BASF این نمایشگاه می توان به مواردی از جمله معرفی انواع رنگ های سفارشی جامد، مایع و پودری شكل و تاثیر آن بر جذابیت بسته بندی ها و انتخاب مستربچ هایی با كاربردهای ویژه توسط مهندسان پلاستیك این شركت اشاره كرد. در نمایشگاه بین المللی صنعت پلاستیك Fakuma 2008 (18-14 اكتبر در شهر فردریچ شافن- آلمان) شركت BASF محصولات و خدمات خود را بطور گسترده ای در زمینه های مختلف به عرصه نمایش میگذارد، كه در این نمایشگاه تمركز شركت بر رنگ های سفارشی، افزودنی ها، تركیبات و مستربچ هایی با ویژگیهای خاص، آماده سازی و تهیه مواد جامد، مایع و پودری، که با در نظر گرفتن سفارش مشتری مورد توجه واقع شده، در این نمایشگاه بازدیدكنندگان میتوانند بطور گسترده ای به راه حل ها و استانداردهای جدید دسترسی داشته باشند كه رنگ آمیزی ترکیبات پلی كربنات ها نمونه ای از این موارد بشمار میرود. محلول های رنگی BASF راه حل های جامعی جهت رنگ آمیزی قطعات معرفی كرده و مزیت برجسته ی این محصولات حصول اطمینان از شفافیت بالای محصول نهایی و پراكندگی فوق العاده ی اجزاء رنگ درآمیزه می باشد، همچنین این ترکیبات در قالب مستربچ به صورت گرانول یا پودر نیز موجود بوده و درصورتیكه مصرف كننده خواهان رسیدن به درصد بالایی از مقاومت در برابر UV یا خواص حرارتی مطلوب باشد، BASF راه حل های ویژه ای را برای این منظور پیشنهاد میكند كه از آن جمله میتوان به محصولاتی مانند دسته ای از افزودنی ها بر پایه ی Uvinul® جهت رسیدن به حداكثر پایداری نوری و Lumogen® IR 1050 با خواص مقاومت حرارتی مطلوب اشاره کرد، در صورتیكه محافظت از عوامل، عناصر و اجزاء حساس مانند پروتئین ها و رنگ دهنده ها مد نظر باشد، BASF افزودنی های خاصی جهت تولید ظروف PET با خواص ویژه پیشنهاد كرده است، همچنین افزودنی هایی بر پایه یUvinul® S-Pack به طرز مطلوبی دارای خواص مقاومت در برابر UV بوده و از زرد رنگ شدن پلاستیك های قرار گرفته در معرض این تشعشعات جلوگیری میكنند. شركت BASF رنگ آمیزی با كیفیت بالا را برای مهندسان پلاستیك توسط محصولاتی مانندUltramid® (PA) و Ultradur® (PBT) و Ultraform® (POM) آسان كرده كه برطرف كننده نیازهای مشتریان بوده و به طرز مطلوبی با مستربچ های Sicopas® و Sicoversal® X مطابقت دارند، این مستربچ ها همچنین برای كاربردهایی نظیر تأخیر اندازهای شعله می توانند بكار روند. از ابتدای سال 2008 شعب این شرکت در اروپا تلاش خود را برای فعالیت و همكاری روز افزون با مشتریان افزایش داده و با تمركز بر شش بخش از بازار قطعات و بسته بندی های مربوط به صنایع ساختمان، تزئینات منزل، اتومبیل، الیاف، ورزش و تفریحات، BASF موقعیت خود را بعنوان یك تولید كننده مستربچ های سفارشی و ویژه برای مقاصد خاص در بازارهای جهانی تثبیت كرده است .


راه اندازی خط تولید عظیم تركیبات POM توسط Coperion


شركت Coperion Werner & Pfleiderer GmbH واقع در اشتوتگارد-آلمان دو خط تولید عظیم تركیبات پلی اکسی متیلن (POM)را برای یك شركت در شرق چین راه اندازی كرد كه از ماه May همین سال به بهره برداری رسید، این خط تولید جهت آمیزه كاری، گاز زدایی، پایدار سازی و خردكردن مواد اولیه پلیمری بكار میرود. هر یك از این سیستم ها دارای توان اسمی خروجی در حدود 4000kg و شامل یک سیستم ورودیZSK MEGAcompounder با قطر مارپیچ 250 میلیمتر، یك پوشش مبدل پیوسته، یك سیستم خنك كننده در قسمت جلویی دستگاه (WRG 320) برای دانه هایی با اندازه ی 2mm و یك سیلندر در قسمت میانی برای خشك كردن و رسیدن به محصول نهایی كه به گونه ای ویژه جهت كاربردهای مختلف طراحی شده اند. این اكسترودر دارای سیلندری با سه محفظه جهت گاز زدایی بوده كه براحتی قابل نصب و تعویض بر روی دستگاه جهت جابجایی و حمل آسانتر آن به سایر نقاط میباشد. گروه Coperion، با همكاری شركتهای Coperion Werner & Pfleiderer و Coperion Waeschle و Coperion Keya و Coperion Hartmann و بیش از 20 فروشنده و دیگر شركتهای خدمات رسان وابسته بعنوان قدرتی برجسته از لحاظ تكنولوژی و بازاریابی در زمینه ی سیستم های آمیزه كاری بشمار میرود. تولیدات و طراحی های سیستم های Coperion، شامل ماشین های آمیزه كاری پلاستیك ها، افزودنی ها و مواد شیمیایی، صنایع دارویی و غذایی و مواد معدنی بوده و در سال مالی 2007 این شركت به فروشی معادل 480 میلیون یورو دست یافته و تا تاریخ 31.12.2007 بیش از 2100 نفر كارمند داشته است.


راه اندازی واحد صنعتی تولید پلیمرAkulon® PA6 توسط DSM در چین


شركتRoyal DSM N.V. واقع در هلند و فعال در زمینه ی علوم مهندسی مواد و علوم زیستی، از افتتاح یك واحد صنعتی جدید در شهر Jiangyin (استان Jiangsu- China) خبر داد. محصولات این خط تولید شامل گریدهای ویسكوزیته بالای Akulon® polyamide 6 (PA6) و با هدف رشد روز افزون مواد اولیه مورد نیاز بازار بسته بندی مواد غذایی در آسیا می باشد، این واحد صنعتی در سپتامبر 2006 و با هزینه ای بالغ بر دهها میلیون دلار آمریكا راه اندازی شده است. کشور چین برای شرکت DSM از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تا سال 2010 جزء قدرت های مهم در این زمینه بشمار خواهد رفت، این واحد اولین واحد پلیمریزاسیونAkulon® PA6 در چین میباشد كه به طرز قابل ملاحظه ای نیاز روز افزون بازار تقاضای polyamide 6 را در این ناحیه از جهان برطرف كرده و همچنین جهت توسعه صنعت در حال رشد بسته بندی مواد غذایی در چین و آسیا- اقیانوسیه فعالیت میكند. این واحد از پیشرفته ترین تكنولوژی ها بهره گرفته و دارای بهترین تجهیزات ایمنی و سیستم های مطابق با استانداردهای زیست محیطی می باشد، طراحی ویژه ی این تاسیسات آنها را قادر ساخته تا در صورت افزایش تقاضای بازار مصرف، ظرفیت تولید خود را به میزان قابل ملاحظه ای اصلاح كرده و افزایش دهند، این عوامل DSM را قادر ساخته تا بعنوان تنها شركت تولید كننده ی كامل محصولات PA6 شامل كاپرولاكتام، پلیمر و آمیزه كاری آن در چین باشد. Akulon® Polyamide 6 (PA6) پلیمری ترموپلاست است كه دارای خواص مكانیكی مطلوب در دماهای مختلف بوده و دارای كاربردهای بیشماری در صنایع اتومبیل، اثاثیه منزل، تجهیزات ورزشی، الكترونیك، ظروف بسته بندی و صنایع روشنایی میباشد. كاپرولاكتام تولیدی توسط این شركت نیز بعنوان ماده اولیه ی PA6 بوده كه DSM را بعنوان تولید كننده ای برجسته در این زمینه قرار داده است.Akulon® PA6 با وجود وزن كم در بسیاری از كاربردها جایگزین مناسبی برای فلزات بوده كه از جمله این كاربردها میتوان به استفاده در صنعت اتومبیل اشاره كرد كه در نهایت كاهش انتشار گاز CO2 را سبب میشود. بخش پلیمرهای مهندسی این شرکت نیز جهت تولید موادی با عملكرد های ویژه فعالیت داشته كه یكی از عرضه كنندگان جهانی ترموپلاستیك ها بشمار می رود و نقش مهمی در تولید مواد با خواص ویژه دارد، این مواد شامل Stanyl® (پلی آمیدی با عملكرد بالا)، Akulon® (پلی آمید 66 , 6)، Arnitel® TPE-E و Arnite® ( PET , PBTپلی استرها)، Xantar® (پلی كربنات) و Yparex® می باشد كه این مواد در تركیباتی ویژه برای كاربرد در صنایع الكتریكی و تجهیزات الكترونیكی، صنایع اتومبیل، بسته بندی های مرغوب و همچنین بسیاری از كاربردهای مكانیكی و اكستروژنی بكار میروند. همچنینStanyl® پلی آمیدی با خواص حرارتی مطلوب بوده كه در بازار جهانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. Akulon® و Arnite® وArnitel® وStanyl® و Xantar® و Yparex® علامت های تجاری هستند كه توسط DSM به ثبت رسیده اند.


دعوت DuPont از تولیدكنندگان خلاق و نوآور به مناسبت هفتادمین سالگرد تولید Teflon® جهت شركت درمراسم 2008


Plunkett همزمان با هفتادمین سالگرد كشف پلیمر پلی تترا فلئورواتیلن (PTFE) توسط شركتDuPont™ که بعدها این محصولTeflon® نام گرفت، جشنی برگزار می شود كه در آن DuPont از فعالان در این بخش جهت شركت در مراسم 2008 DuPont Plunkett دعوت بعمل می آورد. جایزه ی Plunkett در شناسایی تولیدكنندگان خلاق و نوآور و كاربرد های ویژه ی فلئوروپلیمرها بعنوان تركیباتی حساس كمك خواهد كرد. مواد فلئوروپلیمری DuPont شامل Teflon®, و DuPont™ Tefzel® و DuPont™ Nafion®و DuPont™ Tedlar® و DuPont™ Zonyl®، همكنون در قالب فیلم، الیاف، مواد رنگی، پوشش ها، رزین ها و fluoroadditive ها در كاربردهای مختلف در دسترس است. از زمان این كشف تا كنون Teflon® بسیاری از نیازهای فنی را در زمینه های مختلف از قبیل تجهیزات آشپزخانه ای، صنایع الكترونیك، هوا فضا، فرآیندهای شیمیایی و نیمه رساناها بر طرف كرده است. این مراسم در سال جاری با رویکردی متفاوت برگزار می شود که شامل افزایش ارزش جوایز و توجه ویژه به كسانی كه برای اولین بار در این مراسم شرکت كرده اند است. همچنین معیارهای ارزیابی شركت كنندگان شامل تولیدات خلاقانه و كاربردهای جدید، افزایش مقاومت محصول، كاهش ضایعات محیطی، توجیح اقتصادی و رفع نیازهایی كه تاكنون بطور كامل بر طرف نشده اند میباشد. این جوایز به افتخارDr. Roy Plunkett و بدلیل كشف PTFE در سال 1938 و در هنگام انجام آزمایش با گازهای سردخانه ای توسط وی، Plunkett نام گرفت. از آن زمان تاکنون، این شركت خانواده ی كاملی از این پلاستیكهای متنوع را باخواص منحصر بفرد و كاربردهای مختلف عرضه کرده است. DuPont یك تولیدكننده ی برجسته در زمینه ی رزین های فلوروپلیمری، افزودنی ها، فیلمها و آمیزه های رنگی (polytetrafluoroethylene) PTFE، PFA (perfluoroalkoxy)، FEP (fluorinated ethylene propylene)، ETFE (ethylene-tetrafluoroethylene)، PVF (polivinylfluoride) میباشد و بازارهای عمده ی این محصولات شامل صنایع اتومبیل، صنایع شیمیایی، نیمه رساناها، اكتشافات نفت، صنایع پایین دستی، فن آوری اطلاعات، هوا فضا، الكترونیك، تزئینات منزل، ساختمان و صنایع انرژی های تجدید پذیر است. این شركت بر پایه دانش و خدمات فنی در سال 1802 تاسیس و همكنون در بیش از 70 كشور فعالیت داشته و اخیراً بازار صنایع كشاورزی، صنایع غذایی، ساختمانی، ارتباطات، حمل و نقل را هدف گرفته است.


معرفی پوشاك حاصل از 100% مواد دور ریختنی برای اولین بار توسط EcoGear


ادغام مدهای جدید و شیوه های بومی كه نتیجه ی آن تهیه ی پوشاكی دوستدار محیط زیست بوده، برای اولین بار توسط EcoGear معرفی و موجب تغییر در نگرش نسبت به نوع پوشش ها شده، بطوریکه این پارچه های تولیدی برای مردان، زنان و كودكان در روند مدلهای جدید جهش قابل ملاحظه ای را سبب گشته است. الیاف ECO از باقیمانده ی پارچه های برش خورده در كارخانه های پوشاك بدست می آید، بدین ترتیب كه این قطعات برش داده شده برحسب نوع و درجه رنگ از هم تفكیك شده و سپس آنها را به الیافی بسیار ریزتر تبدیل كرده و در نهایت با یك رشته ی پیوسته از نخ پلی استر بدست آمده از ضایعات پلاستیك های دور ریختنی ادغام كرده و این رشته های بدست آمده را در كارخانجات پوشاك ECO ریسندگی میكنند، كه در طی هر یک از این فرایند ها هیچگونه مواد شیمیایی سفید كننده و مواد رنگزا بكار برده نمی شود. این شركت توسط Robert Hii كه بمدت 20 سال در صنایع پوشاك Toronto فعالیت داشته تاسیس شده، وی تحقیقات خود را در این زمینه برای رسیدن به الیافی حاوی 100% مواد ضایعاتی از سال 2007 آغازكرده و تعهدات این شركت در توجه به مسائل زیست محیطی در تمام مراحل سازمانی قابل توجه بوده است، همچنین در فرایند تولید این پوشاك سعی بر آن شده تا وجود كربن را به حداقل رسانند. در بخش گرافیك این شركت بطور مستقیم از هر دو نوع چاپ های پایه آبی چاپ توری و چاپ مركب های ارگانیك استفاده می شود، كه هر دوی آنها عاری از PVCs و فتالات میباشند استفاده میشود. برچسب زدن بر این پوشاك نیز توسط مركب های Soy و تركیب آن با یك رشته ی خام از الیاف تهیه شده از گیاهان مكزیكی صورت میگیرد. EcoGear هرساله1% از فروش خود را به سازمان های دوستدار محییط زیست و بنیادهای تحقیقاتی اختصاص داده و همچنین توجه به تفاوتهای اقلیمی مناطق مختلف جهان از اصول بنیادی این شركت بوده است. این شركت همواره استانداردهای جدیدی در زمینه ی تهیه ی پوشاك دوستدار محیط زیست تدوین میكند، EcoGear در یك همكاری با عرضه كنندگان پوشاك در طراحی و تولید الیاف خواب دار و الیاف بافته شده و با هدف ارائه ی مجموعه ای كامل از شیوه های نوین تولید و ساخت این قبیل محصولات فعالیت چشم گیر داشته است.


تهیه ی قطعات الكترونیكی كشسان به کمک لاستیك های رسانا


یك گروه تحقیقاتی ژاپنی از دانشگاه توكیو اخیراً از تولید نوعی ماده با خاصیت شبه الاستیك خبر دادند كه میتواند الكتریسیته را حتی در حالت خمیدگی، چین خوردگی و یا تحت کشش به طرز مطلوبی هدایت كند. این مواد با وجود چین خوردگی ابعادی در بیش از یك تا سی دقیقه میتوانند الكتریسیته را بدون هیچگونه اختلالی از خود عبور دهند، و از جمله كاربرد های این مواد میتوان به نصب بر روی مدارهای الكتریكی با سطوح انحنادار و قسمتهای متحرك ربات ها اشاره کرد. این مواد به كمك نانو لوله های كربنی تهیه شده كه شامل ملكول های كربن با قابلیت كشسانی و هدایت الكتریكی مناسبی هستند. Dr. Tsuyoshi Sekitani یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی می افزاید: با توجه به گزارش های به چاپ رسیده در Science journal ، یك ورق از این مواد با ابعاد 20x20cm میتواند تا 70% كشیده شود بدون اینكه خللی در خواص الكتریكی یا مكانیكی آن ایجاد شود. چندین شرکت پیشرو در صنعت الكترونیك، از جمله شركت نوكیا در زمینه ی ساخت تلفن همراهی با قابلیت خمش و تا خوردگی كه در آن از فناوری نانو برای رسیدن به این خواص استفاده شده بسیار فعال اند.
سیستم های Sigpack راه حلی سیستمی برای پاكتهای محتوی چای فوری
این سیستم از تركیب خلاقانه ی دو محفظه ی Stick و Pullحاصل شده كه بازده ی موثر آن وقتی حاصل میشود كه این دو محفظه در كنار هم بكار برده شوند. این محصول مطابق با احتیاجات و سفارشات مشتری تهیه میگردد. سیستم های Sigpack ، تكنولوژی بسته بندی شركت Bosch بوده، كه در یك همكاری نزدیك با شركتBistrozucker سیستمی یك پارچه برای چای در محفظه ای سوراخ دار (Stickpack) را تولید کردند، بطوریکه این محفظه ی سوراخ دار به عنوان سیستم دوم، و به همراه یك محفظه ی فشاری (Pull Pack) در قالب یک سیستم قرار داده می شوند. در همكاری دیگری میان شركت هایAlcan و Bistrozuckerکه به سبب تركیب محفظه ی Stick و محفظه ی Pull و در نتیجه دستیابی به سیستم Sigpack صورت گرفته، محفظه ی Pull به مفهوم سیستمی است كه با سرعتی ویژه و دقت خاصی توزیعی یكنواخت و كامل را حاصل میكند بطوریکه مصرف كننده قسمت بلندتر محصول را با یك دست نگهداشته و كشیده و با دست دیگر قسمت كوتاهتر گوشه ی محفظه را می گیرد. هر دو نوع بسته بندی Stickpack وPullpack رسیدن به طعم واقعی چای را تضمین كرده و مصرف کننده را از رسیدن به بهترین كیفیت ممکن مطمئن می سازد. هدف از این همكاری جایگزین كردن پاكت های قدیمی محتوی چای فوری با یك سیستم كاملاً جدید بوده كه آسودگی بیشتری را برای مصرف كننده در پی دارد. در همكاری با شركت Alcan پیشرو در تولید ورق های بسته بندی، این دو شركت یك ورق بسته بندی با نام "springback" را كه بعد از پر شدن بصورت لوله ای در می آید تولید كردند، و فرایند آن براساس یك شبكه ی سوراخ دار كنترل میشود، که این محصول به تایید اداره ی استاندارد دارو و غذای آمریكا (FDA) رسیده است. این محفظه ی Stick از چای پر شده و در نهایت Tpot (tea portion of design) جایگزین پاكت های قدیمی محتوی چای فوری شده و استفاده از آنرا آسان كرده، این كاربری ساده و آسان امكان طراحی این سیستم را برای محصولاتی دیگر نظیر قهوه و مواد دارویی نیز ممكن ساخته است. گروه صنعتی Bosch یك عرضه كننده ی جهانی تكنولوژی و خدمات است كه در بسیاری از صنایع از جمله اتومبیل سازی، كالاهای مصرفی و تكنولوژی ساختمان سازی نیز فعالیت چشمگیر داشته و در سال مالی 2007 به فروشی بالغ بر 46.1 بیلیون یورو دست یافته است. این شرکت هر ساله بالغ بر 3 بیلیون یورو از فروش خود را به تحقیقات و توسعه اختصاص داده و در سال 2006 بیش از 3000 اختراع ثبت شده در سراسر جهان داشته است این شركت در سال 1886 در اشتوتگارد و توسطRobert Bosch بعنوان «تعمیرگاه ماشین های ابزار دقیق و مهندسی الكترونیك» تاسیس شده است.
Monash تولید كننده ی نسل جدید سوخت خودروهای هیبریدی
دانشمندان دانشگاه Monash انقلاب عظیمی در طراحی پیل های سوختی برای كاربرد در نسل جدید خودروهای هیبریدی بوجود آوردند كه میتواند ساخت وسایل نقلیه را ارزان تر و اطمینان بیشتری را برای مصرف كننده حاصل كند. این پیشرفت غیر منتظره كه در مجله ی Science نیز به چاپ رسیده در ارتباط با طراحی یك سلول سوختی می باشد كه دارای پوششی ویژه بنام Goretex است كه در آن از تكنولوژی پیشرفته ای استفاده شده و از اجزاء بسیار حساس این سلولهای سوختی بشمار میرود. تیم دانشمندان Monash یك هوا- الكترود را طراحی و مورد آزمایش قرار دادند كه توسط یك لایه بسیار نازك از این الیاف پلاستیکی (اندكی بیش از 0.4 میكرون ضخامت و یا بعبارتی 100 برابر نازك تر از یك تار موی انسان) پوشانده شده، این الیاف پلاستیكی علاوه بر خاصیت رسانایی مطلوب دارای قابلیت تبادل هوا به بیرون و درون خود هستند و دیگر اینكه هم بعنوان الكترود سلول سوختی و هم كاتالیست عمل میكنند. Goretex در صنعت پوشاك نیز انقلابی عظیم پدید آورده است كه میتواند برای موتور سواران بسیار مناسب و قابل اطمینان باشد، بطوریكه بخارات زاید از این پوشش خارج شده و بدن شخص را قادر میسازد تا تمایل كمتری به از دست دادن دما نسبت به حالت عادی داشته و شخص احساس راحتی بیشتری کند. پروفسورDoug MacFarlane از دانشگاه Mouash در مركز استرالیایی علوم مواد الكترونیكی (ACES) میگوید: این كشف احتمالاً توسعه ای بسیار مهم در زمینه ی تكنولوژی سلول سوختی در 20 سال اخیر بوده كه فواید آن در صنایع موتوری و برای رانندگان موتور سیكلت بسیار چشم گیر است. این طراحی جدید نیاز سازندگان را به پلاتینیوم بعنوان كاتالیست كه بطور رایج در فرایند ساخت آنها كاربرد فراوانی داشته برطرف میكند. اتكای ما به پلاتینیوم احتمال استفاده از سلول سوختی را در ماشین های مسافری بطور فزاینده ای غیر متحمل كرده، و از طرفی هزینه های اجزاء پلاتینیومی به غیر از هزینه های سلولهای سوختی رایج برای یك ماشین كوچك با یك موتور الكتریكی 100kw بیشتر از كل قیمت یك موتور بنزینی بوده، همچنین تولیدات سالیانه ی جهانی پلاتینیوم تنها برای حدود 3 میلیون وسیله ی نقلیه درسراسر جهان كافی بوده كه این مقدار كمتر از یك بیستم تولید سالیانه ی وسایل نقلیه میباشد. این سلول سوختی جدید در دوره های متفاوت و بیش از 1500 ساعت با هیدروژن بعنوان منبع سوخت اصلی مورد آزمایش قرار گرفت، تست مذکورنشان داد كه هیچ علامتی از تخریب یا فساد در عملكرد این مواد وجود نداشته و همچنین نرخ تبدیل اكسیژن در آن قابل مقایسه با نرخ تبدیل اکسیژن در الكترودهای كاتالیستی پلاتینیوم با شكل هندسی مشابه است، و همچنین فساد و تخریب این الكترودها بوسیله ی كربن مونواكساید نیز رخ نمی دهد. یك مقدار كم از كربن مونواكساید كه معمولاً درصدی از آن در اگزوزهای موتورهای بنزینی وجود دارد یك مشكل اساسی برای سلولهای سوختی بشمار رفته زیرا در اثر آن پلاتینیوم كاتالیست به آرامی فاسد شده و سرانجام نابودی سلول را منجر میشود. رسیدن به محصولی اقتصادی تر، و مواد اولیه ای قابل دسترس تر، طول عمر و اثر بخشی بیشتر نسبت به سلول های پلاتینیوم از نكات مهمی است كه توجه این تیم تحقیقاتی را در خصوص طراحی و تولید این سلولهای سوختی جلب كرده است.
تولید رزین جدید HDPE با خواص ویژه جهت استفاده در خودروهای Bio-Diesel توسط LyondellBasell
شرکت LyondellBasell اخیرا دسته ای از پلیمرها با ویسکوزیته ی بالا نظیر پلی اتیلن را با نام اختصاری Lupolen روانه ی بازار کرد که دارای خواص ویژه و مقاومت بالا جهت استفاده در خودروهای Bio-Diesel می باشد، و از این رو توجه تولیدکنندگان مخزن های سوخت این گونه خودروها را به خود جلب کرده. این محصول جدید، همکنون توسط فرایندهای قالب گیری دمشی (Lupolen 4261 AG BD) و قالب گیری تزریقی (Lupolen 4261A IM BD) در دسترس می باشد. نتایج آزمایشات انجام شده برLupolen HDPE نشان می دهد که کاربرد تکنیک های قالب گیری تزریقی و دمشی تاثیر بسیار مهمی بر مقاومت شیمیایی این مخازن نسبت به سوخت های زیست سازگار در مقایسه با گرید های دیگر پلی اتیلن های موجود در بازار دارد، بطوریکه پس از 1500 ساعت ارتباط سوخت با مخزن، وسیکوزیته ی ذاتی پلی اتیلن به میزان 1.7% دچار تغییر میشود، که در نمونه های جدید بهبود مقاومت این مخازن به میزان سی برابر در مقایسه با نمونه های قبلی افزایش داشته است. تاثیر نامطلوب سوخت های زیست سازگار بر HDPE برای سال های متمادی ناشناخته مانده بود زیرا همواره از روش های قدیمی آزمایش استفاده می شده، در این روش ها سوخت مورد نظر در محفظه برای یک دوره ی طولانی مدت و در معرض دمایی بالا قرار داشته، از این رو سوخت موجود در مخزن می توانست به آن آسیب رساند، و در نتیجه خواص عمومی این مواد پلیمری را تغییر دهد، این در حالی است که محصول جدید حاصل ازLupolen HDPE همواره در دمای 40 درجه ی سلسیوس قرار داده شده و در مدت 11 سال قابلیت نگهداری سوخت زیست سازگار را دارد.
تولید نسل جدید شیشه های پیشرفته ی پلی كربناتی توسط شرکت Bayer
محصول جدید BayVision™ ، تولید شده توسط Bayer MaterialScience's (BMS) و با رویکردی جدید در صنایع شیشه های اتومبیل تولید شده، و تركیب اولیه ی آن از مواد خام شیشه سازی بوده و فرایندهای پلاستیكی روی آن صورت گرفته و سپس بطور گسترده ای توسعه یافته است و شامل منابع مهندسی در یك محصول و مجموعه ی خدمات پس از فروشی مناسب با نیاز هر یك از مشتریان میباشد. اتومبیل "i-mode" نتیجه ی همكاری دقیق و مبتكرانه میان شركت های Hyundai و Bayer بوده كه در آن طراحی سطوح شفاف با روش حرارتی ویژه برای اتومبیل ها به بهترین نحو به نمایش در آمده است. با دستیابی به این تكنولوژی ، تمام صنعت و عرضه كنندگان به فواید قابل ملاحظه ای در كاهش وزن و رسیدن به اشكال سه بعدی بوسیله استفاده از رزین پلی كربنات Makrolon® بجای شیشه دست می یابند. BayVision™ یك محصول مرغوب و كم نظیر در رقابت با تمامی تولید كنندگان شیشه های اتومبیل بشمار میرود كه مجموعه ی جامعی از امكانات را تنها با دستیابی به یك منبع برای مشتریان فراهم ساخته است. یك مرحله ی برجسته در توسعه این شیشه ها همكاری میان BMS و شركت تولید كننده ی مواد پیشرفته ی Momentive واقع در لوركوزن- آلمان بوده، بدین ترتیب كه Momentive یك سیستم پرایمر SHP 470 FT 2050 را برای پوشش های سخت پلی كربناتی ارائه کرده كه در شكل ظاهری و خواص نهایی ماده تاثیر بسزایی دارد، كه نتیجه ی این تركیب رسیدن به مقاومت جوی و مقاومت در برابر خراش بسیار بالای این محصولات است. آزمایشات انجام شده بر روی رزین پلی كربنات Makrolon AG 2677 ، نشان داد كه شیشه های تولیدی توسط این پلیمر از شفافیت فوق العاده ای برخوردار بوده، نکته ی مهم اینکه این محصول جدید جهت کاربرد در سقف اتومبیل ها بسیار مورد توجه قرار گرفته،همچنین فرایند پذیری این پوشش سخت بسیار آسان تر و اقتصادی تر از نمونه های قبلی می باشد. در یك فرایند دو مرحله ای، پوشش اولیه در ابتدا بر روی سطحی بر پایه ی پلی سیلوكسان AS 4700 برای رسیدن به مقاومت سایشی و مقاومت جوی مطلوب اعمال میگردد که این پرایمر با AS 4700 بسیار سازگار بوده پوشش های بر پایه ی سیلوكسان در استفاده از ورق های پوششی رزین پلی كربناتMakrolon AG 2677 در بسیاری از كاربردها رایج بوده و در شرایط مشابه كاربردی ، پرایمر پیشنهادی جدید دارای مقاومت جوی بسیار بیشتری نسبت به فرمولبندی پرایمرهای استفاده شده در قدیم می باشد. فرایند دو مرحله ای پیشنهاد شده توسط BMS تولید شیشه های پلی كربنات با اثر بخشی و بازده ی قیمتی بهتر نسبت به دیگر رقبا را امكان پذیر ساخته است. در مقایسه با شیشه، بهترین فایده ی پلی كربنات بعنوان شیشه این است كه طراحان برای شكل دهی آن آزادی عمل بیشتری داشته، این در حالی است كه در قدیم قدرت برش بسیار زیادی جهت ساخت این گونه محصولات مورد نیاز بوده، این فناوری جدید موجب كاهش مصرف سوخت و كاهش انتشار Co2 شده، ضمناً با استفاده از این نوع محصول در وسایل نقلیه قسمت بالایی وسیله سبکتر شده و مركز نقل آن به نقطه ی پایین تری نزدیك به زمین انتقال یافته و كنترل عملكرد وسیله برای راننده راحت تر میشود.


eddrugsgeneric.com
چهارشنبه 28 شهریور 1397 07:58 ب.ظ

Nicely put, Kudos.
precios de cialis generico cialis cost get cheap cialis cost of cialis cvs cheap cialis buy generic cialis buying cialis in colombia brand cialis generic cialis generico in farmacia generic cialis soft gels
http://viagrayosale.com/
سه شنبه 27 شهریور 1397 04:54 ب.ظ

You actually revealed it exceptionally well!
cialis dose 30mg buying cialis in colombia pastillas cialis y alcoho buy cialis online we like it cialis price buy online cialis 5mg cialis rezeptfrei how to buy cialis online usa viagra vs cialis buying brand cialis online
http://cialisyoues.com/
پنجشنبه 15 شهریور 1397 05:39 ق.ظ

Superb stuff. Cheers.
cialis generico cialis generico lilly cialis 5 mg para diabeticos cialis professional yohimbe we use it 50 mg cialis dose cialis rezeptfrei cialis 5 mg para diabeticos cialis 05 cialis pills cialis per paypa
http://canadianpharmacyies.com/
سه شنبه 13 شهریور 1397 09:22 ب.ظ

Regards, A good amount of forum posts!

canada medication prices drugstore online canada canadian medications drugstore online canada pharmacy canada online prescriptions canadian viagra canadian pharcharmy online canadian medications canadian pharmacy viagra brand Canadian Pharmacy USA
is buying viagra online legal
سه شنبه 13 شهریور 1397 05:02 ق.ظ

You actually said that very well.
viagra buy online uk where to buy viagra from how to order viagra online order cheap viagra uk pharmacy online viagra buy viagra tablets online price for viagra buy viagra safely buy viagra without consultation best buy for viagra
Cialis generic
دوشنبه 12 شهریور 1397 09:15 ب.ظ

Good content. With thanks!
cialis 20 mg best price cialis bula bulk cialis we like it cialis price cialis sans ordonnance cialis alternative viagra cialis levitra generic cialis at walmart acheter cialis kamagra low cost cialis 20mg
babecolate.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 03:01 ق.ظ

Fantastic material. Appreciate it.
how does cialis work cialis therapie warnings for cialis cialis efficacit venta de cialis canada does cialis cause gout cialis kamagra levitra 200 cialis coupon cialis generic availability tadalafil tablets
cialisvbuy.com
یکشنبه 11 شهریور 1397 01:36 ب.ظ

Nicely put. Kudos!
cialis dosage recommendations buy name brand cialis on line non 5 mg cialis generici cialis cipla best buy cialis 20mg prix en pharmacie deutschland cialis online cialis savings card cialis from canada generic cialis levitra cialis online napol
http://viabiovit.com/buy-viagra-with-paypal.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 03:49 ق.ظ

Thanks a lot! I enjoy this.
online purchase viagra online viagra purchase sildenafil price uk where to buy sildenafil uk buying cheap viagra online buy viagra online discount prescription viagra uk buy generic viagra paypal cheapest viagra with prescription buy viagra walgreens
cheap cialis viagra
دوشنبه 22 مرداد 1397 01:59 ب.ظ

You made your point quite well!!
cialis 5 mg scheda tecnica cialis patentablauf in deutschland cialis lilly tadalafi cialis price in bangalore import cialis prescription doctor cialis precios de cialis generico estudios de cialis genricos cost of cialis per pill canada discount drugs cialis
Buy cialis
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 05:13 ق.ظ

Awesome data, Regards.
generic for cialis cialis generisches kanada cialis uk next day usa cialis online cialis generique cialis 5 mg funziona cialis for sale south africa cialis flussig rx cialis para comprar we use it 50 mg cialis dose
Viagra tablets australia
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 07:00 ق.ظ

Seriously plenty of superb information!
how to buy viagra without prescription how get viagra buy viagra brand online buy viagra without presc where to buy viagra buy viagra overnight buy viagra cvs viagra without presc where can you buy viagra from tadalafil
Cialis prices
جمعه 17 فروردین 1397 10:45 ب.ظ

Valuable tips. Cheers!
wow cialis tadalafil 100mg precios cialis peru cialis coupons we choice cialis pfizer india buy brand cialis cheap we like it cialis soft gel cialis pills prices for cialis 50mg cialis online non 5 mg cialis generici
Cialis 20 mg
جمعه 3 فروردین 1397 08:34 ب.ظ

You actually suggested this fantastically!
cialis 30 day sample we like it safe cheap cialis prezzo di cialis in bulgaria cialis en 24 hora generic cialis with dapoxetine cialis generique cialis canadian drugs 5 mg cialis coupon printable enter site 20 mg cialis cost price cialis wal mart pharmacy
Generic cialis
دوشنبه 28 اسفند 1396 02:08 ق.ظ

Amazing a lot of terrific data!
viagra vs cialis vs levitra cialis price thailand cialis baratos compran uk cialis super acti cialis 200 dollar savings card generic for cialis cialis for sale south africa only here cialis pills acheter cialis kamagra viagra vs cialis
Can exercise increase your height?
دوشنبه 27 شهریور 1396 05:58 ق.ظ
What's up, this weekend is nice designed for me, since this occasion i am reading this fantastic informative
paragraph here at my home.
plaza.rakuten.co.jp
سه شنبه 10 مرداد 1396 01:28 ق.ظ
Hey very nice blog!
مسعودی
شنبه 24 آبان 1393 11:22 ق.ظ
من از نشریه پلیمر و صنعت این ایمیل را خدمتتون ارسال کردم . مطالب مفیدی رو دیدم خواستم ببینم اگه تمایل دارید حیفه که این مطالب چاپ نشه .
منتظر تماستون هستم
09370280539
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر